Dolina Baryczy to więcej niż spływ kajakami

Dolina Baryczy – kajaki, park krajobrazowy i inne atrakcje

Szukając miejsca cichego, urokliwego i bogatego w nietuzinkowe obiekty do obejrzenia, dobrze jest wybrać się w okolice Milicza. Znajduje się tutaj największy park krajobrazowy w Polsce, który ma do zaoferowania wiele atrakcji, jak np. spływy kajakiem po rzece. Wczasy w Dolinie Baryczy to przede wszystkim kontakt z przyrodą, różne aktywności fizyczne i ciekawe zabytki do zwiedzenia. Warto tutaj zaplanować swoje wakacje, jeśli chce się miło spędzić czas z rodziną, drugą połówką lub przyjaciółmi.

Wyjątkowe miejsca w Dolinie Baryczy do zwiedzania

Osoby, które lubią odkrywać nowe miejsca, zachwycą się Miliczem i jego starą zabudową. Poza miastem i rzeką można tutaj odwiedzić przepiękne i rozległe stawy, które warto obejrzeć podczas fotosafari. Z tych zbiorników wodnych pochodzi też wiele ryb wykorzystywanych w lokalnej kuchni. Prym wiedzie karp, który jest uznawany za najsmaczniejszego w Polsce. Jak widać, wakacje w parku krajobrazowym Doliny Baryczy to okazja do spróbowania pysznych dań od miejscowych gospodyń. Jednak tutaj dopiero zaczyna się lista atrakcji, jakie czekają na przyjeżdżających.

Kajaki i inne aktywności fizyczne w parku krajobrazowym

Miłośnicy aktywności fizycznych i kontaktu z naturą zdecydowanie odnajdą się w tym parku krajobrazowym. Przepiękna Dolina Baryczy oferuje wczasy przede wszystkim z kajakami i na rowerach. Spływy organizowane są tutaj na wielu odcinkach rzeki, więc można wybrać któryś lub połączyć kilka, by wypłynąć na dłużej niż dwie godziny. Podczas takiej wycieczki można zobaczyć wiele pięknych zakątków, a przy odrobinie szczęścia wyjątkową atrakcją będzie zaobserwowanie jakiegoś dzikiego zwierzęcia wyłaniającego się spomiędzy drzew.

Czarujące zabytki i wyjątkowe atrakcje w Dolinie Baryczy

Wśród przyrodniczych skarbów na wycieczkach rowerowych można znaleźć też ciekawe obiekty, jak ruiny zamku Hatzfeldów, w którym ponoć mieszka smok. Można wynająć w nim pokoje na wakacje, co będzie ciekawą atrakcją samą w sobie, lub jedynie popłynąć tam rzeką na kajakach. Na tych, którzy chcieliby zwiedzić coś więcej w parku krajobrazowym Doliny Baryczy, czekają także Muzeum Bombki w Miliczu oraz wyjątkowy Ceglany Dom w Koruszce. Proponuje on nietuzinkowe oferty agroturystyczne na wczasy. Można tam zobaczyć np. alpaki, co przypadnie do gustu nie tylko dzieciom.

Wczasy w parku krajobrazowym Dolina Baryczy – kontakt z naturą i ciekawe aktywności

Ze względu na swoją rozpiętość Dolina Baryczy jest pełna atrakcji na wakacje dla całej rodziny i miłośników przyrody, a także poszukiwaczy starych, zapomnianych budowli. Warto zobaczyć ten park krajobrazowy, by przeżyć przygodę i odpocząć w odpowiednich do tego warunkach. Aktywne osoby mogą zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Jednak nie tylko amatorom sportów spodobają się kajaki lub wycieczki rowerowe wzdłuż rzeki i po malowniczych wioskach, w których obserwować można zabytkowe domy i inne zabudowania.

Miejsce idealne na wczasy i weekendowy wypad

Te okolice szczególnie warto odwiedzić przez świeże powietrze i lokalizację blisko centrum Polski. Leżący na pograniczu województw wielkopolskiego i dolnośląskiego park krajobrazowy umożliwia skorzystanie nawet z krótkich wakacji. Łatwo i szybko można w te okolice dotrzeć z Wrocławia, Poznania czy Łodzi. Dłuższe wczasy w Dolinie Baryczy dadzą odpocząć i nabrać sił do pracy. Z kolei tak zwane "weekendowe wypady" to świetna okazja do wypróbowania kajaków i innych atrakcji oraz pobycia nad rzeką.

Dolina Baryczy – idealne wczasy dla rodzin, zakochanych i grup znajomych

Bez względu na to, czy przyciąga Was bardziej kontakt z naturą, sporty, agroturystyczne atrakcje czy zabytkowa architektura, warto odwiedzić Dolinę BaryczyW parku krajobrazowym można przeżyć ciekawe rodzinne wczasy lub wybrać się na wędrówki ze znajomymi. Zobaczenie urokliwych zakątków nad rzeką, w wioskach i miasteczkach będzie obfitowało w wiele atrakcji, spływy kajakowe i kosztowanie lokalnych specjałów. Zachęcamy do poznania bliżej tej części Polski w wakacje, gdyż jej skarby nadal pozostają nieodkryte przez wielu turystów.

Załóż darmową stronę internetową!