Najlepsze szlaki i trasy kajakowe Dolina Baryczy

Najlepsze szlaki i trasy kajakowe w Dolinie Baryczy

Decydując się na wynajem kajaków, można mieć pewność zobaczenia po drodze wielu malowniczych krajobrazów i wypoczęcia w miejscu otoczonym gęstą, zieloną roślinnością. Ponadto, jeśli chodzi o najlepsze trasy kajakowe, spływ Baryczą koło Milicza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem początkujących i bardziej zaawansowanych osób, które cenią sobie kontakt z naturą i możliwość aktywnego odpoczynku.

W ramach tego szlaku można zdecydować się na pokonanie kilku odcinków, które różnią się między sobą stopniem trudności i czasem. Dlatego poniżej omawiamy najciekawsze z nich i doradzamy, które lepiej sprawdzą się dla osób początkujących czy średnio zaawansowanych.

Czym wyróżnia się spływ kajakowy Doliną Baryczy?

Wybierając trasy, wiele osób zwraca szczególną uwagę na krajobrazy, długość danego odcinka oraz stopień jego trudności. Dlatego warto wspomnieć, że szlak kajakowy Baryczy wyróżnia się malowniczymi widokami oraz sprzyjającym prądem, który ułatwia wiosłowanie. Dzięki temu spływ nie jest męczący i okazuje się godnym uwagi wyborem dla osób początkujących, które nie mają jeszcze wprawy w pokonywaniu dłuższych odległości. Co więcej, warto wspomnieć, że po drodze można zatrzymać się w wielu urokliwych zakątkach, aby nieco odpocząć lub nacieszyć się piękną przyrodą.

W przypadku takiej lokalizacji jak Dolina Baryczy szlak kajakowy może przebiegać na kilka różnych sposobów. Na tym obszarze najczęściej wyróżnia się około 5–8 ciekawych odcinków, dzięki czemu zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane znajdą dla siebie godną uwagi propozycję.

Ze względu na duże doświadczenie oraz pasję do kajakarstwa chętnie doradzamy naszym klientom w wyborze najlepszego dla nich spływu. Wówczas zwracamy szczególną uwagę na takie szczegóły, jak stopień trudności (na przykład trudne zejścia), odległość, czas trwania czy możliwość postoju. Dzięki temu trasy kajakowe Doliną Baryczy dla każdego stają się wyjątkową przygodą.

Trasy kajakowe dla początkujących i zaawansowanych – na które szlaki warto się zdecydować?

Osoby, które pierwszy raz decydują się na kajaki w Miliczu, wybierają krótsze trasy pozwalające im na zapoznanie się z danym terenem i jego specyfiką. Dzięki temu później mogą lepiej zaplanować całą podróż lub połączyć ze sobą pokonanie dwóch różnych odcinków podczas jednego spływu z przerwami.

Warto wspomnieć, że do wyboru jest kilka niezwykle ciekawych szlaków:

  • Sławoszewice – Milicz – to najlepsze trasy kajakowe dla początkujących, które mają odległość zaledwie 2 km, a ich pokonanie zajmuje około godziny; w ich trakcie można łatwo sprawdzić, czy uczestnikom odpowiada taka forma aktywności fizycznej i czy wiosłowanie w kajaku nie okaże się zbyt męczące dla ich mięśni,
  • Uciechów – Wróbliniecspływ trwający około godziny o odległości wynoszącej 3 km to dobry wybór w wypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakami,
  • Wróbliniec – Potasznia – piękny szlak kajakowy o długości 6 km, który trwa mniej więcej dwie godziny; to idealna opcja dla początkujących i średnio zaawansowanych osób, które chciałyby zdecydować się na dłuższą trasę bez wymagających zejść czy rwącego prądu,
  • Nowe Grodzisko – Sławoszewice – podobnie jak poprzedni spływ ma on długość 6 km, a jego pokonanie zajmuje średnio dwie godziny; po drodze można zatrzymać kajaki w wielu urokliwych zaułkach na łąkach lub w okolicach lasu, aby nieco odpocząć czy zjeść posiłek,
  • Milicz – Sułów – chcąc wybrać ciekawy spływ Baryczą, można zdecydować się na trasy prowadzące od Milicza do Sułowa, które pozwolą na podziwianie różnorodnych krajobrazów; mierzą one około 10 km i przemierzenie ich trwa średnio trzy godziny, dzięki czemu będą również odpowiednie dla początkujących,
  • Odolanów – Uciechów – to najlepszy szlak kajakowy dla nieco bardziej zaawansowanych osób ze względu na trudniejsze zejście; ma długość 6 km, a jego pokonanie zajmuje mniej więcej dwie godziny.   

Decydując się na kajaki w Baryczy, warto pamiętać, że trasy można ze sobą łączyć. Dzięki temu łatwo dopasujemy szlak do swoich umiejętności i możliwości fizycznych. W naszej wypożyczalni nie tylko doradzamy w wyborze najlepszego spływu, ale także pomagamy w transporcie, aby cała wyprawa przebiegała sprawnie. Warto wspomnieć, że zapewniamy opcję wykupienia dodatkowej dostawki dla dziecka.

Załóż darmową stronę internetową!