O Dolinie Baryczy

Spływy Kajakowe Dolina Baryczy – Milicz i okolice

Ciekawie spędzony czas w wakacje razem z rodziną lub znajomymi nie musi oznaczać wyjazdu do dalekich miejsc. Spływ kajakowy w Dolinie Baryczy to świetna przygoda dla osób z Milicza i przyjeżdżających w te strony na wczasy. Wyjątkowe widoki, relaks nad wodą i wesołe chwile z bliskimi to dobry pomysł na letnie popołudnie. Początkujące osoby nie muszą się obawiać, gdyż każdy odnajdzie się na spokojnej i wolno płynącej rzece. Warto zebrać chęci i wybrać ten nietuzinkowy sposób na spędzenie dnia.


Wakacyjne spływy kajakowe dla każdego

Odpoczynek nad wodą to ulubiony sposób na wakacje wielu Polaków. Sprzyjają temu nie tylko piękne plaże nad Bałtykiem i jeziora, ale także rzeki. Spływ kajakowy na Baryczy to świetna okazja, by skorzystać ze słonecznej pogody, nie wyjeżdżając nigdzie daleko. Jest to dobry pomysł na weekend we dwoje lub z dziećmi. To bezpieczna aktywność dla rodzin oraz początkujących, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z pływaniem na łódkach z wiosłami.


Spływy kajakowe dla początkujących

Osoby wahające się przed skorzystaniem z tego typu usługi, mogą zdecydować się na początek na krótki odcinek, np. jednogodzinny, by przekonać się o tym, jak wygląda spływ w Dolinie Baryczy. Zapewniamy, że po takiej odległości nawet początkujący będą mieli niedosyt i ochotę na więcej. Czas w tak wyjątkowych okolicznościach przyrody mija przyjemnie i bardzo szybko. Żądni przygód mogą też łączyć wyznaczone fragmenty rzeki w dłuższe części, by móc więcej czasu spędzić pośród drzew, trzciny i ptactwa.


Łatwy spływ w Dolinie Baryczy

Nie należy obawiać się, że zmęczenie szybko da o sobie znać. Płynięcie Doliną Baryczy w dół rzeki nie wymaga dużo siły od osób będących na spływie kajakowym. Głównym zadaniem jest odpychanie się wiosłami lekko w bok, kiedy łódka skręci na mielizny lub w szuwary. Można zwalniać i przyśpieszać, a samo manewrowanie tak niedużym obiektem na wodzie nie jest skomplikowane. Początkujący bardzo szybko nauczą się podstawowych zasad i ruchów, które każdemu wychodzą naturalnie.


Spływy na Baryczy dla rodzin i zakochanych

Wyjątkowy wypad we dwoje nad rzekę warto urozmaicić ciekawą aktywnością. Dla osób poszukujących rozwiązań dla całej rodziny świetną opcją będą dostawki dla dziecka, by mogło bezpiecznie płynąć razem z rodzicami. Spływ kajakowy w Dolinie Baryczy niedaleko Milicza to interesujące zajęcie także dla najmłodszych i początkujących. Mogą doświadczyć całkiem nowych wrażeń i poznać świat przyrody od nowej strony. W trakcie wycieczki warto rozglądać się za rybami, ptactwem wodnym czy dzikimi zwierzętami, które mogą w każdej chwili przemknąć między drzewami.


Przerwy i postoje w trakcie spływu kajakarskiego

Na wyprawę warto wziąć dobry humor i pozytywne nastawienie. Trudno zmęczyć się podczas spływu kajakowego Baryczą, gdyż prąd wykonuje zadanie za wiosłujących, nawet gdy ci robią sobie przerwę. Dla osób potrzebujących rozprostować nogi jest wiele atrakcyjnych miejsc w dolinie, gdzie można zatrzymać się na brzegu. Są one ulokowane nie tylko blisko Milicza, ale także na całej trasie. Dzięki temu można zrobić sobie krótką przerwę na drugie śniadanie i wyruszyć w dalszą drogę.


Zabezpieczenie przed słońcem podczas spływu

Na rzece często brakuje cienia. Dlatego wszyscy, nie tylko początkujący, powinni przed spływem kajakowym sprawdzić prognozę pogody i zaopatrzyć się w kremy z filtrem, kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Uchroni to przed nieprzyjemnymi oparzeniami i zapewni bezpieczeństwo uczestnikom wyprawy. Należy zaopatrzyć się także w wodę pitną, by podczas kilku godzin w Dolinie Baryczy się nie odwodnić. Pod nogami będzie dość miejsca, by wziąć ze sobą butelkę i najpotrzebniejsze rzeczy.


Bezpieczeństwo podczas spływu kajakiem

Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie kamizelkę ratunkową, co zapewnia mu bezpieczeństwo. Mimo spokojnej rzeki warto zawsze uważać, nie wychylać się poza kajak i nie próbować go rozkołysać. Spływ w dolinie nie stwarza sam w sobie zagrożenia, ważne jest, tylko by stosować się do zaleceń i słuchać zdrowego rozsądku. Woda w Baryczy nie jest głęboka ani rwąca na wyznaczonym odcinku, więc nie muszą się obawiać jej początkujący i niewprawieni wioślarze.


Spływ kajakiem jako sposób na dobre samopoczucie

Wodne sporty nie muszą być przeznaczone jedynie dla silnych i dobrze zbudowanych olimpijczyków. Milicz i jego okolice to idealne miejsce na spływ kajakowy dla początkujących. Trochę ruchu połączonego z relaksem i obserwacją przyrody przyda się każdemu. Ruchy wiosłem aktywują mięśnie rąk, pleców i brzucha, więc będą idealnym sposobem na spędzenie czasu dla tych, którzy takich ćwiczeń potrzebują. Regularne zażywanie tego rodzaju aktywności może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami lub wadami postawy.


Okazje do świętowania nad Baryczą

Pasjonaci sportu mogą korzystać z tego typu atrakcji często, z kolei okazyjnie warto wykorzystać piękną pogodę w dolinie nad Baryczą do uświetnienia ważnych okazji. Spływy kajakowe to dobry pomysł na nietuzinkowe spędzenie urodzin, świętowanie zdania matury, czy też zorganizowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Grupa przyjaciół i znajomych to wymarzone towarzystwo do przepłynięcia kilku kilometrów na wodzie. Jeśli są w nim początkujący, to jest to idealna okazja do nauczenia się nawzajem tego przyjemnego zajęcia.


Wygoda i komfort podczas spływu kajakiem

Wybierając się nad rzekę, nie trzeba obawiać się o kwestie logistyczne. Wystarczy dotrzeć do miejsca rozpoczęcia spływu w Dolinie Baryczy, a po zakończonym spływie zabieramy wszystkich kierowców z punktu jego zakończenia i odwozimy do miejsca rozpoczęcia. W przypadku wolnych miejsc w samochodzie zabieramy całą grupę. Dzięki temu można zostawić wszelkie troski i wątpliwości na brzegu, wsiąść do kajaka i ruszyć na spotkanie przygody. Z tego względu dobrze jest mieć ze sobą telefon i dokumenty w wodoszczelnym opakowaniu, które można doczepić do smyczy i zawiesić na szyi. Taki sposób zabezpieczenia tych rzeczy chroni przed ich zamoknięciem.


Spływy kajakarskie w okolicy Milicza

Wodne aktywności to frajda dla całej rodziny, grona przyjaciół czy też sposób na spędzenie romantycznego dnia we dwoje. Warto zdecydować się na spływ kajakowy w Dolinie Baryczy. Jest to piękny odcinek, który obfituje w urokliwe widoki i można spotkać tutaj dzikie zwierzęta. Nie jest to też trudny kawałek rzeki, więc początkujący z łatwością odnajdą się w tej nowej aktywności. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi naszych usług oraz z regulaminem. Zapraszamy też do kontaktu i skorzystania z oferty.


Załóż darmową stronę internetową!